Home

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

August 2010

English | Türkçe | 日本語

Ağustos Ayının Etkinliği

August_featureImage

NEOUPA (Kuzeydoğu Ohio)
Adaptif Arayüzler, Canlı Video yardımı ve daha fazlası-Marc Canter
17 Ağustos Salı

(Mayfield Village, Ohio) - Daha sonradan Macromedia'ya dönüşen, Digital City Mechanics şirketinin CEO'su Marc Canter'in oyunun kurallarını değiştirecek kullanıcı odaklı tasarıma ilişkin yeni araçlar ve arayüzler hakkındaki fikirlerini dinleyin. Kullanıcının ihtiyacına eğilen adaptif arayüzlerden daha dürüst olmaya zorlayacak veya daha iyi eğitilmiş operatörleri zorunlu kılacak canlı video yardımlara kadar farklı konulara değinilecek, webin geleceği hakkında muhteşem bir sohbete katılın.

News and Promotions

Dünya Kullanılabilirlik Günü 2010 – 6. yıldönümü
Kullanılabilirlik ve İletişim
11 Kasım 2010

  • 11 Kasım'a daha çok var gibi görünebilir ama WUD ekibi şimdiden çok çalışmaya başladı ve medyada düzenlenecek etkinlikleri duyyurmak istiyoruz. Haberlere çıkmayı hakkeden bir etkinlik düzeniyor musunuz? Dünya Kullanılabilirlik Günü programınızın duyurulmasını istiyor musunuz? Etkinliğinizi ücretsiz olarak kaydettirin!
  • Sponsor adayları: WUD markanızı 40.000'den fazla kullanılabilirlik uzmanına sunmanız için bir fırsat tanıyor. Hemen WUD sponsoru olun. Onursal başkan John Hockenberry için hazırlanmış bir video filme sponsor olun ve filmde size atıfta bulunulsun. Gönüllüler için T-shirt'lere sponsor olun. Sponsorluğun size getirileri hakkında bilgi almak için Dünya Kullanılabilirlik Günü Websitesini ziyaret edin. Tüm dünyadaki insanların hayatlarını daha iyi yaşamalarına ve herkes için daha iyi bir dünya yaratılmasına yardım edin.
  • İletişim kuruyor musunuz? Bizi Twitter'da @UPA_WUD dan ve Facebook grup sayfasından takip edin.
  • Nasıl iletişim kurduğunuzu merak ediyoruz. wud@usabilityprofessionals.org adresine eposta gönderin ve kendi hikayenizi anlatın. Etkinliğiniz websitesinde özel inceleme bölümünde yer alabilir!

İletişim:
Elizabeth Rosenzweig – Kurucu/Direktör eliz@worldusabilityday.org
Amy K. Ballard – Proje Yöneticisi wud@usabilityprofessionals.org

(12-15 Eylül) UPA Alman kültürlerinde etkileşim bölümü (Interaktive Kulturen)

Duisberg, Almanya - Alman UPA kullanılabilirlik uzmanları alanda çalışanları 12-15 Eylül tarihlerinde Almanya Duisburg'da gerçekleştirilen Interactive Cultures konferansında kendi düzenledikleri "Profesyonelleşme ve Kalifikasyon" bölümüne davet ediyor. Konferans kültürler arası bağları, etkileşimli sayısal medya ve kültür konularını DeLFI 2010, 10. People & Computers (Human & Computer) konferansı etkinlikleriyle beraber ele alıyor. Avrupa Kültür Başkenti Ruhr metropolünde, Alman dilinde düzenlenen bu konferansa 600'den fazla katılımcı bekleniyor.

Yaşadığınızı yerde bir bölge kuruluşu olsun ister miydiniz? Yalnız olmayabilirsiniz.

chapters2010@usabilityprofessionals.org adresine eposta göndererek Carol Smith'le temasa geçin, bölge kuruluşları ve bölgenizde ilgili olabilecek insanlar hakkında bilgi alın.

UPA Etkinlik Takvimi:

TriUPA (North Carolina):
5 Ağustos Salı- Webinar: Kullanıcı deneyimi için hikaye anlatımı - Whitney Quesenbery
(Durham, NC) - Projede tanımlanan imaçların pek çoğuna ulaşmanızı sağlayacak mükemmel bir tasarım fikriniz var. Patronunuzu bunun doğru yaklaşım olduğu, ekibinizdekileri neden doğru kararın bu olduğu ve müşterinizin bu tasarımın kazandıracakları konusunda ikna etmeniz gerekiyor. Kolay bir iş değil. Tüm bunları hikaye anlatma yöntemiyle başabilirisiniz. Kullanıcı deneyimi uzmanı ve usta hikaye analtıcı olan Whitney Quesenbery tasarımlarınızı geliştirmek için hikayeleri nasıl oluşturup anlatacağınızı öğretiyor.

UPA DC Metro:
Wednesday, August 18 - Eye Tracking in User Experience Design: 4 Speakers + Dinner
(Bethesda, MD) - UPA-DC and HFES-Potomac Chapter invite you to attend an evening of dinner, networking and exciting eye-tracking discussions! Being held at the Positano's Restaurant in Bethesda, MD, our sessions include:

  1. Beyond the Heatmap: An Overview of the Capabilities of Today’s Eye Tracking Solutions w/Jennifer Knodler
  2. Developing a Real-Time Eye Tracking System for Predicting Postcompletion Errors w/Raj Ratwani
  3. Using Eye Tracking to Assess Users' Attention and Information Processing: The Dos and The Don'ts w/Matt Peterson
  4. Reading Patterns for Expert and Lower Literacy Readers: Implications for Content Design w/Kathryn Summers

UPA Iowa:
20 Ağustos Cuma - Ağustos Toplantısı: Russ Unger (Tasarım Sürecinin Arkaplanına bir Bakış)
(Des Moines, Iowa) - Bu sunuş araştırma, etkileşim tasarımı, prototipleme ve görsel tasarımı da içeren Happy Cog süreçlerinin perde arkasını inceliyor. Dinleyiciler gereksinim analizinden görsel tasarım aşamasına kadar aynı problem için farklı araçlar kullanan dört tasarımcının yaptığı bir çok çalışmayı görme fırsatı bulacaklar.

NYC UPA (New York):
24 Ağustos Salı - UPA Konferans Başlıkları- Google Araştırmaları Paylaşmak için Daha İyi bir Yol Keşfetti - Tomer Sharon ve John Webb
(New York, NY) - Münih'teki uluslararası UPA konfernansını kaçırdıysanız konferansın bir bölümünü size getiriyoruz. Araştırma ürün iş akışı ve tasarımlara yol gösterir ve ürün yöneticilerin akıllarına bile getirmedikleri gizli problemleri gözler önüne serer. Ama araştırmaya kendini anlatması için genelde çok az süre tanınır. Google Kullanıcı Deneyimi araştırmacılar Tomer Sharon ve John Webb size Expo adını verdikleri bir teknikle araştırmalarınızı daha çok kabul görmesini sağlamanın yollarını anlatacak.

DFW-UPA (Dallas, Texas):
24 Ağustos Salı - 2010 UPA Konferans Başlıkları
(Dallas, TX) - Bu yıl konferanslara katılamayanlar için farklı konferanslarda yıl boyu neler duyduklarını anlatacak konuşmacılardan oluşan informal bir panel düzenliyoruz. Katılın ve son gelişmelerden haberdar olun. Toplantı Microsoft'un Las Colinas kampüsünde gerçekleşecek.

TriUPA (North Carolina):
26 Ağustos Perşembe - Çevrimiçi İkna Bryan ve Jeffrey Eisenberg
Etkinlik detayları daha sonra duyurulacaktır.

Bizimle İletişime Geçin

Bu editör olarak benim son sayım!

UPA Aylık Bültenini ziyaret ettiğiniz için ve gönüllü görevim süresince bana destek olanlara teşekkürler. Gerçekten eğlenceliydi!

Teşekkürler,
Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü

UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

 

 

UPA Bülten Sponsoru

UPA Aylık Bülteninin Haziran ayı sayısı sponsoru:

Userlytics

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.


Nan Chen (UPA Çin) and Ingrid Liao, Çince Çeviri
Maria Jose Palacio (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Tadashi Kobayashi (HCD-Net), Japonca Çeviri
Ali Berkman (UPA Ankara), Türkçe Çeviri
Adriana Betiol - Portekizce Çeviri


Usability ResourcesUPA StoreUPA ChaptersUPA ProjectsUPA PublicationsConferences and EventsMembership and DirectoriesAbout UPA